קייטרינג לאירועים

שירותי הסעדה הם חלק בלתי נפרד מאירועים פרטיים, עסקיים וציבוריים. רמת הקייטרינג קובעת את הצלחת האירוע מבחינת האורחים והיא משפיעה גם על הרושם הראשוני של קבלת הפנים. בעזרת קייטרינג ברמה גבוהה ניתן לשדרג את האירוע ולהעניק לאורחים חוויה בלתי נשכחת. מנגד, בחירה לא נכונה של שירותי קייטרינג עלולה להוריד לטמיון השקעה של זמן, אנרגיות ומשאבים. הבעיה היא שלא כל מפיקי האירועים יודעים כיצד לבחור את שירותי הקייטרינג שמתאימים להם – או מה ההבדל בין סוגי השירותים הניתנים על ידי חברות מקצועיות. הפתרון הוא להקדיש זמן לבחירה נכונה של שירותי קייטרינג לאירועים, להבין עד כמה הם חשובים ולאחר מכן להשוות ביניהם לפי פרמטרים אובייקטיביים ויעילים.

 

החשיבות של שירותי קייטרינג לאירועים

שירותי הקייטרינג חשובים כי הם מספקים את המסגרת לאירוע. מלבד תוכן האירוע שנבחר על ידי המפיקים, יש משמעות גדולה לתפריט התזונתי ולמאכלים שאותם האורחים מקבלים. מהבחינה הזו, הקייטרינג חשוב באירועים פרטיים כמו חתונה, בר מצווה וברית מילה והוא לא פחות קריטי באירועים עסקיים כמו השקת מוצר, הרמת כוסית או ימי גיבוש. בסקטור הציבורי, הקייטרינג קובע לעיתים קרובות את רמת האירוע ועליו להתאים לאח”מים שמגיעים אליו כדי לכבד את המוזמנים. בכל המקרים האלה בולטת החשיבות של שירותי קייטרינג לאירועים בהשוואה לשירותים נוספים ואפשר להבין מדוע צריך להשקיע בהם.

 

סוגי קייטרינג לאירועים

יש כמה סוגים שונים של שירותי קייטרינג לאירועים. הסוג הראשון הוא הנפוץ ביותר ובו נכללים שירותי מלצרות והגשה, ללא הכנה בפועל של האוכל והתפריט. את השירות הזה מעניקים בעיקר לאירועים פרטיים ומסחריים שנערכים במקומות שבהם יש מטבח פעיל. מנגד, יש שירותי קייטרינג שכוללים התאמת תפריט לאירועי קונספט. זהו שירות שכרוך בתוספת מחיר, אך הוא משתלם עבור מי שמעוניין להפיק אירוע אקסקלוסיבי עם תפריט בהתאמה אישית. התפריט נבחר לפי קהל היעד, מספר המוזמנים, התקציב, עונות השנה, המיקום של האירוע ועוד. לבסוף, ישנם שירותי קייטרינג לאירועים שכוללים עיצוב ושירותים שבהם המחיר למנה מגלם בתוכו גם השכרת כלי אוכל וציוד.

 

פרמטרים להשוואה בין שירותי קייטרינג לאירועים

מומלץ להשוות בין שירותי קייטרינג לאירועים וכך להגדיל את הסיכוי לקבל החלטה נכונה. הפרמטר העיקרי שבו ניתן להשתמש כדי להשוות בין השירותים הוא הזמינות של חברת הקייטרינג בתאריך היעד, כמו גם היכולת שלה להתחייב לעמידה בלוח זמנים מסוים. לאחר שמבצעים סינון בין חברות ושירותי קייטרינג בהתאם לתאריך, אפשר להתמקד בפרמטרים אובייקטיביים ספציפיים יותר כגון סגנון האירוח המבוקש והמחיר למנה. תחת סגנונות אירוח ניתן למצוא קייטרינג בשרי, חלבי, ישראלי, ים תיכוני, מזרחי, גורמה, איטלקי, צמחוני, טבעוני ועוד. בכל הנוגע לעלויות, נהוג לקבוע את המחיר למנה לפי איכות האוכל וסוג חומרי הגלם שבהם משתמשים. ככל שהתפריט יהיה מיוחד יותר ויחייב שימוש בחומרי גלם נדירים, כך סביר להניח שהמחיר למנה יעלה. בכל מקרה, את הפרטים המלאים על עלויות הקייטרינג ניתן לקבל מראש ובמסגרת הצעת מחיר מסודרת.

 

משאירים את האורחים מרוצים

אורחים שמגיעים לאירוע מצפים לקבל אוכל טוב והם נעזרים בו בשביל לחוות דעת על ההפקה. מעבר לכך, מפיקי אירועים מנוסים יודעים שאסור להם להתפשר על רמת האוכל ולכן הם משקיעים זמן בבחירת שירותי הסעדה מעולים. זו יכולה להיות משימה קלה מכפי שנהוג לחשוב במידה ומתמקדים בפרמטרים הנכונים, משקיעים זמן וקובעים סדר עדיפויות ברור. לבסוף, השוואה נכונה בין שירותי קייטרינג לאירועים גם חוסכת בהוצאות ומבטיחה שהאורחים יישארו עם טעם של עוד.